Poszukując garnków do mieszkania, najlepiej zdecydować się na komplet, składający się z kilku sztuk. Dzięki temu można trochę zaoszczędzić, a także mieć w swojej kuchni garnki o różnej wielkości i pojemności.

Rodzaje garnków do kuchni

Wśród rodzajów garnków do przygotowywania potraw, można wyróżnić:

  • Garnki ze stali nierdzewnej (na przykład Stalgast Garnki), które są bardzo dobrej jakości sprzętem. Stal nierdzewna to materiał wytrzymały i odporny, dzięki czemu takie akcesoria kuchenne mogą służyć przez wiele lat. Najlepiej jeśli wybrane garnki mają podwójne dno, które dodatkowo zabezpiecza przed przywieraniem potraw.
  • Garnki aluminiowe, które są bardzo lekkie, mają dobre przewodnictwo ciepła, dzięki czemu możliwe jest szybsze przygotowywanie potraw. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie przygotowywać kwaśnych potraw w garnkach aluminiowych, ponieważ mogą wytrącać się szkodliwe związki chemiczne.
  • Garnki żeliwne, które są dosyć drogie, jednak mogą posłużyć przez wiele lat. Minusem jest ich duży ciężar, jednak wśród plusów można wyróżnić odporność na zarysowania i wytrzymałość.
  • Garnki miedziane, które świetnie przewodzą ciepło i równomiernie się nagrzewają, jednak ich sporą wadą jest wysoka cena.

Na jakie garnki się zdecydować?

Wybierając garnki przede wszystkim należy zwracać uwagę na materiał, z którego są wykonane, a tym samym na funkcje i właściwości. Dodatkowo, dobrze sprawdzić markę garnków oraz gwarancję ze strony producenta.